W Karkonosze na urlop

Standard

Jeżeli na wakacje, to czemu nie w Karkonosze? Ta piękna, sentymentalna kraina przyniesie Ci wiele wspomnień, do których zawsze będziesz chętnie wracał, a może nawet opowiadał swoim wnukom. Karkonosze to jeden z tych zakątków Polski, który koniecznie w swoim życiu trzeba zobaczyć. Często bywa tak, że cudze chwalimy, a swego nie znamy, lecz w tym przypadku nieznajomość choć małej części Karkonoszy może okazać się wręcz ujmą na polskim honorze. To przepiękne miejsce od dawna zaprasza turystów spragnionych kontaktu z przyrodą i wypoczynku. Może nie jest to morze, ale ma swoje zalety.

Największym szczytem polskich Karkonoszy jest mniej lub bardziej rozpoznawalna Śnieżka. Nie jest to tak wysoki szczyt jak Rysy w Tatrach, ale z niego również możemy podziwiać niesamowitą, cudowną panoramę, rozciągającą się na cztery strony świata. Dobrą stroną Karkonoszy jest to, że o zakwaterowanie nie jest tu trudno. Wciąż jednak warto zadzwonić z pewnym wyprzedzeniem i upewnić się co do dostępności danego lokalu. Baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) jest wciąż rozbudowywana i na tyle gotowa, by pomieścić tysiące turystów przybywających tutaj w sezonie i poza nim. 

W Karkonoszach koniecznie musisz zwrócić uwagę na swoiste ułożenie głazów na szlakach turystycznych. Wiele z nich posiada śmieszne nazwy, takie jak Pielgrzymi, Owcze Skały, Słonecznik, Kotki i tak dalej. Wszystkie z nich posiadają osobliwą historię lub legendę, której zawdzięczają swoją nazwę. Od lat robią one niesamowite wrażenie, dlatego jest to coś, czego nie możesz przegapić na szlaku. Warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w takich miejscach. Piękne krajobrazy to oczywiście nie wszystko, co warte jest zachodu w Karkonoszach.

2 thoughts on “W Karkonosze na urlop

  1. Katarynka

    Strasznie ciekawe są nazwy tych skał znajdujących się na szlakach turystycznych, ciekawe skąd się wzięły Owcze Skały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>