Urocza i spokojna Sława

Standard

Góry i morze to jedne z najczęstszych wyborów, jeśli chodzi o spędzenie urlopu. Co roku północ i południe Polski nawiedzane jest przez tysiące turystów. Nie ma co im się dziwić, w końcu wczasy nad Bałtykiem lub w górach należą do jednych z weselszych wspomnień każdego, kto miał szansę je przeżyć. Jednak mogą się znudzić, bo, jakby nie patrzeć, większość miejscowości wypoczynkowych opartych na sąsiedztwie szczytów lub plaży opiera swoją politykę na mniej więcej tych samych zasadach. Dlatego czasami warto spróbować innych regionów, zwłaszcza tych mniej rozchwytywanych turystycznie i dać się im oczarować.

Jednym z przykładów takich miejsc jest Sława – maleńka miejscowość w województwie lubuskim (szczegóły województwo lubuskie) , licząca sobie niewiele ponad cztery tysiące mieszkańców, co gwarantuje spokojny wypoczynek, bo do osób takiego rodzaju poszukujących skierowana jest sławska oferta noclegowa, oparta na ośrodkach wypoczynkowych, pokojach gościnnych i domkach letniskowych, gwarantujących komfortowy wypoczynek w atrakcyjnych cenach.

Tak rozbudowana baza noclegowa (szczegóły noclegi Sława), jaką znaleźć można w miejscowości, nie mogłaby istnieć, gdyby miasteczko nie miało podstaw pod zapewnienie atrakcji w jakiejkolwiek postaci osobom się tam zatrzymującym. Do jednej z najważniejszych należy jezioro, nad którym leży. Długość jego linii brzegowej wynosi dwadzieścia pięć kilometrów, więc jest to naprawdę spory akwen wodny, po którym można odbyć rejs jednym z dostępnych w wypożyczalni sprzętów wodnych pojazdem, takim jak jacht, żaglówka czy łódka. Wartym odwiedzenia jest także park miejski, pełny zabytków i pięknych widoków. Zabytkowy kompleks pałacowo-kościelny idealnie nadaje się do spacerów cichych i spokojnych.

Bo Sława to miejscowość głównie dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Które swój urlop chcą przeznaczyć na ucieczkę od zgiełku miasta i szybkiego życia, jakie ostatnimi czasy stało się modne. Idealne do tego będą bliskie odległości, jakie dzielą Sławę od Słowińskiego Parku Narodowego, w którego obrębie znaleźć można liczne, rzadkie okazy fauny i flory, przez które przeprowadzą nas dostępne tam szlaki przyrodniczo-spacerowe. Także poza parkiem znaleźć można miejsca, gdzie natura wygrywa z próbującym zniszczyć ją człowiekiem, a ludzie potrafiący to docenić z pewnością odnajdą się w Sławie i nie powinni zwlekać z odwiedzeniem jej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>