Po zdrowie i urodę do Lądka-Zdroju

Standard

Z przeprowadzonych badań statystycznych wynika, że zdecydowana większość Polaków stara się dbać o swoje zdrowie, ale robią to rzadko. Jako główną przyczynę podają niechęć do gabinetów lekarskich, kolejek i polskiej służby zdrowia. Tymczasem o zdrowie nie trzeba dbać tylko u lekarza, ale przede wszystkim u siebie w domu. Należy pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym celu powinniśmy połączyć chociaż niewielki ruch z racjonalnym i zdrowym stylem życia. Nie warto stosować diet na ustalony okres czasu, gdyż po pewnym okresie wracamy znów do starych nawyków. Zdrowie na dobre powinno zagościć w naszym życiu.

O zdrowie możemy zadbać także dzięki podróżom. Odpowiednia organizacja i pozytywne nastawienie pomogą w uniknięciu takiej sytuacji. Aby zrobić coś dla ciała i duszy, warto odwiedzić jedno z wielu polskich uzdrowisk, które zostały obdarzone przez matkę naturę unikalnymi walorami leczniczymi. Jedną z najstarszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce jest malowniczo położony wśród sudeckich wzniesień – Lądek-Zdrój. Liczące kilkanaście tysięcy mieszkańców miasto, może się poszczyć ponad 5-wiekową tradycją. Patrząc z perspektywy czasu, można dostrzec jak ogromną modernizację i rozbudowę przeszło miasteczko.

Postęp widoczny jest przede wszystkim w jednej z najlepszych w okolicy bazie noclegowej. Kuracjusze, którzy przyjechali głównie w celach leczniczych, najczęściej decydują się na nocleg w Lądku-Zdroju i jego sanatoriach lub innych ośrodkach rehabilitacyjnych (zobacz bazę noclegową na ). Jednym z największych i najpopularniejszych jest Sanatorium Jubilat, który oferuje 237 miejsc hotelowych. Jakie udogodnienia przemawiają za tym obiektem? Przede wszystkim bogata oferta zabiegowa, która opiera swoje masaże na produktach z miejscowych źródeł wód siarkowo–fluorkowych, posiadających właściwości odmładzające. Przede wszystkim wykorzystywane są w leczeniu reumatyzmu oraz wszelkich innych schorzeń układu ruchowego. Największą popularnością cieszą się kąpiele w niezwykłych basenach i wannach. Walory odmładzające skumulowane są przede wszystkim w kąpielach radoczynnych. Sanatorium gwarantuje także przepyszne dania kuchni polskie,j jak i międzynarodowej. Lądek-Zdrój to doskonałe miejsce, które pomoże w podreperowaniu zdrowia, a jednocześnie pozwoli nam przeżyć niezapomniane chwile, a także zobaczyć wiele atrakcji. To idealne połączenie leczniczego wyjazdu z wakacyjną aktywnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>