Lista regionalnych imprez Pucka

Standard

Wakacje są czasem, w którym większość osób wybiera się przede wszystkim nad Morze Bałtyckie, ponieważ to miejsce nadaje się nie tylko do odpoczynku, ale również do spędzania nieco bardziej aktywnego trybu życia – jak to pokazywaliśmy Wam na przykładzie Choczewa. Zastanawiając się nad tym, gdzie najlepiej się zatrzymać, warto rozważyć możliwość wycieczki do Pucka, gdyż miasto to ma do zaoferowania zarówno liczne atrakcje, jak i ciekawe miejsca.

Decydując się na pobyt wakacyjny w Pucku, z pewnością żadna osoba nie będzie się nudzić, ponieważ w sezonie letnim organizowanych jest tutaj wiele cyklicznych imprez, które przyciągają nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również prawdziwe tłumy turystów. Wybierając się jednak do Pucka w tym okresie warto już na kilka miesięcy przed planowanym przyjazdem sprawdzić, jak wygląda tutejsza baza noclegowa, ponieważ w nadmorskich miejscowościach konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Niektórzy przyjeżdżają jednak w ciemno, przez co mają poważne problemy ze znalezieniem wolnego pokoju. Jeśli chodzi o konkrety, to w mieście tym znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, a także prywatnych kwater, dzięki czemu każdy turysta powinien bez problemu znaleźć nocleg na swój portfel.

Wracając jednak do organizowanych w tym mieście ciekawych wydarzeń, to godną polecenia imprezą jest przede wszystkim Pucki Dzień Kapra odbywający się na tutejszej plaży. Podczas imprezy prezentowana jest cała kaperska historia, a także lokalne potrawy, których można oczywiście skosztować. Kolejnym ciekawym wydarzeniem jest Morska Pielgrzymka Rybaków, która odbywa się każdego roku o tej samej porze, czyli w dzień św. Piotra i Pawła. Zdarzenie to jest dosyć ciekawe, gdyż w tym samym czasie i miejscu można zobaczyć nawet kilkanaście kutrów rybackich pływających po wodach Zatoki Puckiej. Polecamy na nie zabrać dzieci, które z pewnością będą pod wielkim wrażeniem.

3 thoughts on “Lista regionalnych imprez Pucka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>