Jeziorka Duszatyńskie w Rzepedzi

Standard

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Rzepedzi są tamtejsze jeziorka Duszatyńskie. Dzięki takim jeziorkom można oczywiście skutecznie wypocząć i zrelaksować się na świeżym powietrzu. Dodatkowo są one dobrze zlokalizowane, ponieważ mieszczą się na trasie Głównego Szlaku Bieszczadzkiego. W bliskiej odległości od tych jeziorek znajduje się chroniony rezerwat przyrody, więc jak widać wyraźnie miejsce to spełnia kilka funkcji. Można tam nie tylko wypocząć na wysokim poziomie, ale też zadbać o poszerzenie wiedzy przyrodniczej, co jest polecane wszystkim zwolennikom środowiska. Na terenie tego rezerwatu przyrody znaleźć można wiele ciekawych okazów przyrody, często bardzo rzadkich. Jeziorka Duszatyńskie położone są na wysokości około 700 metrów nad poziomem morza, więc jest to typowo górska sceneria, która jest wyjątkowo malownicza. Bardzo ważnym atutem tych jeziorek jest to, iż można połączyć ich zwiedzanie z wycieczką turystyczną po Bieszczadach, podróżując po wspomnianym już wyżej Głównym Szlaku Bieszczadzkim. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

W jeziorkach tych można bez problemów się kąpać, woda należy tam do ciepłych i bezpiecznych. Baza noclegowa w Rzepedzi (meteor-turystyka.pl) to ciekawa opcja na spędzenie wakacji oraz urlopu, więc warto wziąć tą możliwość pod uwagę. Malownicza okolica to zdecydowany atut tej miejscowości, więc nie ma nic dziwnego w tym, że co roku zjawia się w tym regionie tak duża liczba turystów, która jest zachwycona miejscowymi atrakcjami turystycznymi. Jeziorka Duszatyńskie w Rzepedzi to ciekawa opcja na skuteczny wypoczynek na świeżym powietrzu. W regionie brakuje takich miejsc, dlatego też warto się tam udać przy okazji decydując się na podróż Głównym Szlakiem Bieszczadzkim. Takich jeziorek jest kilka, są ono typowo górskie, dzięki czemu można tam podziwiać malownicze okolice i wykąpać się w ciepłej wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>